Czy przymiarki są płatne?

 

Przymiarki w pracowni na śląsku są bezpłatne. Przymiarki w Warszawie, czy Krakowie są płatne 100 zł. 

Przy zamówieniu sukni ten koszt jest odejmowany od jej ceny.  

Jakiej wysokości zadatek trzeba wpłacić przy podpisaniu umowy?

 

W większości przypadków jest to rząd 30% wartości sukni. Tylko zamówienia z wpłaconym zadatkiem dają gwarancję ich realizacji. 

Czy oprócz sukni można zamówić dodatki do sukni ślubnej?

 

Oczywiście. Można u mnie zamówić także welony, okrycia, szale itp. 

Czy dysponuje Pan gotowymi modelami do sprzedaży?

 

Wszystko zależy od okresu, w którym chcecie Państwo taką suknię kupić. Z uwagi na charakter mojej działalności, czyli pracy nad pojedynczymi projektami, nie dysponuję gotowymi modelami w pełnej rozmiarówce. Mam jednak suknie, które tworzyłem do sesji zdjęciowych kolekcji i te dostępne są z rabatem w wysokości od 50% do 80% ceny podstawowej. Często wystawiam gotowe modele na sprzedaż w moich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), więc warto śledzić moje kanały, lub po prostu wysłać do mnie wiadomość prywatną. Wtedy podeślę zdjęcia modeli, które mam. 

Jaki jest koszt uszycia sukni?

 

To bardzo trudne pytanie bo na cenę sukni ślubnej czy wieczorowej ma wpływ wiele czynników takich jak np. rodzaj i ilość materiału, rodzaje koronki, termin realizacji i poziom skomplikowania. Cena zawsze ustalana jest indywidualnie i przedstawiana po omówieniu projektu. Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że średni koszt sukien ślubnych to 5000-6500 zł, a sukien wieczorowych od 800 zł.

Czy jest możliwość zamówienia sukni na odległość, bez żadnego spotkania?

 

Oczywiście! Właśnie na odległość powstała zdecydowana większość moich kreacji, które miały na sobie polskie gwiazdy. Coraz częściej zdarza mi się wykonać na odległość także suknie ślubne, a moją największa dumą jest ta, która bez żadnej przymiarki poleciała do Sydney w Australii (zdjęcie poniżej). W takim przypadku działamy głównie telefonicznie i mailowo. Zamiast pierwszego spotkania jest rozmowa telefoniczna, podczas której ustalamy jak suknia ma wyglądać. Następnie wysyłam listę materiałów (wraz z kolorystyką) i koronek do wyboru oraz listę potrzebnych mi wymiarów wraz z instrukcją jak i gdzie się zmierzyć. Następnie wysyłam zdjęcia z poszczególnych etapów tworzenia, tak by klientka widziała w którym kierunku idą prace i czy jest on zgodny z jej oczekiwaniami. Jeśli ostateczna wersja jest taką, jaką klientka sobie wymarzyła to wysyłam suknię.  

Poniżej przykłady kilku sukni ślubnych i wieczorowych zrealizowanych na odległość. 

Gdzie szyte są Pana projekty i gdzie odbywają się przymiarki?

 

Wszystkie projekty od momentu szkicu do ostatnich ruchów igły wykonuję sam. Moja pracownia znajduje się na Śląsku w miejscowości Borowiany, ale z racji mojego pochodzenia często bywam także w okolicach Kołobrzegu. Tam też można się ze mną spotkać, czy zrobić przymiarkę. 

Przymiarki odbywają się także w Warszawie i Krakowie.

 

 

Jak wygląda proces realizacji zamówienia?

 

Zaczynamy od spotkania organizacyjnego, na którym omawiamy projekt. Jeśli projekt realizowany jest na odległość, to ustalamy wszystko telefonicznie. Następnie wybieramy materiały i koronki z jakich ma być wykonana suknia i ściągam miarę z klientki. Później zostają nam już tylko przymiarki -  są to zazwyczaj 2-3 spotkania. 

Czy wykonuje Pan projekty indywidualne, czy tylko te które znajdują się w obecnej kolekcji?

 

Tak, wykonuję projekty na indywidualne zamówienie pod warunkiem, że nie jest plagiatem innego projektanta. 

Jaki jest czas realizacji zamówień?

 

W przypadku sukni ślubnych optymalnym okresem jest 8 miesięcy, ale to też zależy od sytuacji w jakiej jest Panna Młoda i ilości zamówień jakie aktualnie mam do zrealizowania. W przypadku sukni wieczorowych mówimy o okresie od 1 do 4 miesięcy. Może się wydawać, że to dosyć sporo, ale proszę mieć na uwadze, że działam sam a każda kreacja od momentu szkicu do momentu odcięcia ostatniej nitki powstaje w moich rękach. 

Czy w Pana projektach znajdę tylko suknie ślubne, czy także wieczorowe?

 

Projektowanie i szycie sukni ślubnych to od lat moja największa miłość, ale w każdym roku oprócz nowej kolekcji ślubnej powstaje także kolekcja wieczorowa. Daję w niej upust wizjom, których z racji charakteru nie mogę zrealizować w kolekcji ślubnej. Oczywiście jeśli klientka potrzebuje kreacji, której nie ma w aktualnej kolekcji, to także staram się pomóc i projektuję coś indywidualnego. 

Są takie pytania, które często pojawiają się w kontakcie z Wami.

Postanowiłem zebrać je w jednym miejscu i odpowiedzieć na najcześciej pojawiające się kwestie.

 

ZAOBSERWUJ

ul. Pod Borem, Borowiany

@2024 Maciej Domański Wszelkie prawa zastrzeżone